Kullanım Alanları

FLOK’UN HAYATIMIZDAKİ YERİ VE GELİŞİMİ

 


 

Flok Boya

Etrafınıza bir bakın. Flok yaşadığınız mekanda, yazı yazdığınız kağıttan, kullandığınız arabadan, üzerinde durduğunuz halıdan, oturduğunuz sandalyeye kadar her alanda hepimizin günlük hayatında vazgeçilmez bir yer almaya başladı.

Flok hayranlık uyandırmaktadır çünkü bir dokuma, kadifemsi veya fırça gibi her türlü materyale uygulanabilen bir madde. Flok her yerde karşımıza çıkmaktadır, Bir T-shirt’ ün üstünde, oturduğunuz koltukta, pencerelerimizde kullandığımız perdelerde, abiye kumaşların üstünde, bir parfüm paketinin içinde, araba torpido gözlerinde, araba tavanlarında,yer kaplamalarında, makyajda kullanılan fırçalarda vs.

Tüketiciler her zaman farklı ve yeni bir şeyleri arıyorlar.Üreticilerde aynı şeyin peşindeler, Marketteki paylarını yükseltecek yada yeni bir market oluşturacak özel bir ürün. Özel bir şeyler yaratmak her zaman öncelikte ve güncel araştırmalar da bundan dolayı flok hakkında öğrenmeyi teşvik edici bir güç oluştuğunu göstermektedir.

Dekorasyonda floklama yeni değildir. Orta çağlarda yapışkan yüzeylere iplik tozlarının yapıştırması gibi benzer metotlar kullanılmıştır.1970’li yıllarda teknolojinin gelişmesiyle,1980’lerde ve 90’ların başlarında flok popüler hale gelmiştir. Çok az sayıda kişinin kadifenin ve süetin dokusundan haberdar olduğu bir dönemde birkaç kişi flok’u baskı alanında kullanmaya başlamıştır. Geçen birkaç yıl içerisinde flok kullanım alanları gelişmiş ve artmıştır.

FLOK UYGULAMALARI

 


Flok uygulamaları sayıca çok ve yüksek teknolojiye sahiptir. Çok iyi bilinen otomotiv sektöründeki kullanımlarının yanı sıra (pencere kanalları, ABC kolonları, döşemelik kumaş, kumaş baskı, ev tekstil ürünleri vs.) yanı sıra size yeni gelebilecek tavsiyelerimiz olacak.

WhatsApp chat